Dachy Płaskie Warszawa

Realizujemy nowo powstające dachy oraz przeprowadzamy kompleksowe remonty i termomodernizacje istniejących dachów płaskich tak, aby dostosować ich parametry do dzisiejszych wymagań. Wykonujemy dachy o tradycyjnym układzie warstw, a także balastowane żwirem i zielone. Nasze prace prowadzimy w Warszawie oraz na terenie całego kraju.

WARSZAWA

DACHY PŁASKIE

Dachy płaskie nazywane również stropodachami to wg definicji dachy o nachyleniu połaci od 0° do 5°. Wybór tego typu dachu pozwala na pełne wykorzystanie przestrzeni (kubatury) budynku bez zbędnych skosów na poddaszu a ponadto nadaje bryle budynku nowoczesny design.

Wokół dachów płaskich w dalszym ciągu krąży niesłusznie wiele mitów i stereotypów jednakże dzisiejsze konstrukcje mają niewiele wspólnego z dachami minionej epoki.

15 lat

Doświadczenia

300+

Projektów

WARSZAWA

HYDROIZOLACJA DACHÓW PŁASKICH

Z uwagi na minimalne kąty nachylenia (spowolniony odpływ wody a także jej zastoiny) dachy płaskie wymagają szczególnego podejścia do kwestii hydroizolacyjnych. Dotychczas najbardziej powszechnymi materiałami do hydroizolacji dachów płaskich były różnego typu papy. W ostatnich latach coraz bardziej popularne stały się powłoki hydroizolacyjne z jednowarstwowych syntetycznych membran (folii) np. TPO, FPO, ECB, EPDM czy PVC. 

WARSZAWA

DACHY ZIELONE

Dzięki długiej żywotności, uniwersalności zastosowania oraz wysokiej odporności na warunki atmosferyczne, membrany (folie) to idealne rozwiązanie zarówno dla budownictwa przemysłowego jak i mieszkalnego. Membrany mogą być układane luźno pod balastowanie żwirem lub dachy zielone ale mogą również stanowić warstwę ostateczną wówczas mocowane są do podłoża mechanicznie lub klejone.
Wokół dachów płaskich w dalszym ciągu krąży niesłusznie wiele mitów i stereotypów jednakże dzisiejsze konstrukcje mają niewiele wspólnego z dachami minionej epoki.

Dachy płaskie nie wybaczają błędów wykonawczych lub słabych materiałów dlatego tak ważne jest powierzenie zadania ich realizacji wyspecjalizowanej fimire budowlanej. 

Firma Mig-Bud to gwarancja jakości i trwałości dachu na lata. Realizujemy inwestycje również na terenie Warszawy oraz na terenie całej Polski.

DACHY PŁASKIE

Ostatnie nasze realizacje

Każdy dach płaski wymaga wykonania właściwej termoizolacji. Do najpopularniejszych materiałów termoizolacyjnych należą: styropian EPS, polistyren ekstrudowany XPS, wełna, płyty ze sztywnej pianki PIR.

Większość producentów wymienionych termoizolacji oferuje również możliwość wykonania warstwy spadkowej z materiałów termoizolacyjnych co jest świetną alternatywą dla tradycyjnych wylewek betonowych które niestety są wyłącznie zbędnym obciążeniem i dostarczają niepotrzebną wilgoć do wewnętrznych warstw stropodachów. 

Bardzo ważnym aspektem jest prawidłowe odwodnienie dachów płaskich. W zależności od kształtu i schematu konstrukcyjnego dachu może to być tradycyjne orynnowanie (dachy bez ścian attykowych) lub za pomocą systemowych wpustów odwadniających zwykłych lub podgrzewanych (dachy z attykami). 

Szczególnym typem dachów płaskich są dachy zielone które dzielimy na dachy ekstensywne (niska roślinność, rozchodniki, zioła) i dachy intensywne (wysokie nasadzenia, krzewy i drzewa). Dachy zielone cechują duża bioróżnorodność, ekologiczność oraz wyjątkowe walory estetyczne co niewątpliwie jest dużą zaletą w gęstej miejskiej zabudowie. 

Porozmawiajmy!

Zapytaj o darmową wycenę jeszcze dziś!
Kontakt